Podmínky účasti

Svým přihlášením dáváte souhlas s následujícími podmínkami.

Jde o bezpečnost a pohodlí všech účastníků, ale i o to, abychom pro Vás mohli Chlupatý běh pořádat i nadále. Jedná se totiž zároveň o podmínky, které musíme dodržet my jako organizátoři. To se týká zejména účasti pejsků na akci. Proto Vás prosíme o spolupráci, aby celá akce dopadla je spokojenosti nás všech.

 

OBECNÉ PODMÍNKY PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY

Závodu se každý účastní na vlastní riziko, s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu a kondici.

Pořadatel neručí na odložené věci.

Akce se koná za každého počasí.

V případě neúčasti můžete převést své startovní číslo na jinou osobu (nejlépe nahlásit změnu předem emailem). Startovné se nevrací.

PODMÍNKY PRO ÚČAST SE PSY

Každý pes musí být po celou dobu akce na vodítku. Je to podmínka, ke které jsme se zavázali, aby mohla být účast psů na akci povolena. Toto nařízení zároveň platí pro všechny návštěvníky přírodní památky Milíčovský les, který je domovem mnoha zvířat a ptáků. Proto Vás opravdu žádáme o dodržení, i když máte poslušné a nekonfliktní psy.

Každý majitel uklízí po svém psovi. Místo konání akce musíme po skončení akce předat čisté a uklizené. Sáčky na exkrementy budou k dispozici na místě, pokud je zapomenete.

Majitelé zabrání vstupu svých psů na dětská hřiště, nenechají je zde venčit a značkovat.

Vezměte si s sebou, prosím, očkovací průkaz pejska. Každý pes musí mít platné povinné očkování proti vzteklině.

Majitel zodpovídá za svého psa a posoudí vhodnost jeho účasti s ohledem na jeho momentální zdravotní stav, věk a kondici. Akce není vhodná pro hárající, březí či kojící feny ani pro malá dosud neočkovaná štěňata.

DALŠÍ PODMÍNKY PRO BĚH SE PSEM

Běhu se smí účastnit pouze psi a feny ve věku minimálně 1 rok. Mladší psi a štěňátka s Vámi mohou samozřejmě vyrazit na pochod, můžete je cestou i nést :-).

Pes musí běžet na dobře padnoucím postroji, který psa neomezuje v pohybu (nikoli na obojku, jde o jeho bezpečnost) a být po celou dobu spojen s majitelem vodítkem nebo vodící šňůrou. Na pochod mohou psi na obojku, ovšem i zde platí, že musí být po celou dobu na vodítku.

Pes nesmí být vlečen za psovodem na vodítku nebo šňůře. Hrubé zacházení se psem je nepřípustné. V takovém případě má pořadatel právo závodníka diskvalifikovat.